Sözce'de sorgulama yapmak için bir kelime girin

torpil balığı ne demek?

 - 4 sözlük, 4 sonuç.

BSTS / Biyoloji Terimleri Sözlüğü

torpil balığı anlamı İng. electric ray Lat.Torpedo marmorata Alm. Marmorierter Zitterrochen Fr.tropille marbrée
Köpek balıkları (Selachii) takımının, uyuşturan balığıgiller (Torpedinidae) familyasından, 1.5 m kadar uzunlukta, 1 m kadar genişlikte, 30 kg kadar ağırlıkta, rengi yaşadığı yere göre değişebilen, kuma gömülen, kuyruğunu insanlara vurunca uyuşturan, Atlantik, Pasifik, Hint Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür. Uyuşturan balık.

BSTS / Su Ürünleri Terimleri Sözlüğü

torpil balığı anlamı Lat.Torpedo marmorata
Vatoz balıkları (Rajiformes) takımının, uyuşturan balığıgiller (Torpedinidae) familyasından, 1,5 m kadar uzunlukta, 1 m kadar genişlikte, 30 kg kadar ağırlıkta olabilen, rengi yaşadığı yere göre değişebilen, kuma gömülen, kuyruğunu insanlara vurunca uyuşturan, Atlantik, Pasifik, Hint Okyanusu ve Akdeniz'de yaşayan bir tür, uyuşturan balık, kadırga balığı, mermer balığı.

BSTS / Zooloji Terimleri Sözlüğü

torpil balığı anlamı İng. electric ray Alm. Marmorierter Zitterrochen Fr. torpille marbrée
(anlamı. uyuşturan balık, Torpedo marmorata): Kökek-balıkları (Selachii) takımının uyuşturanbalığıgiller (Torpedinidae) familyasından (bakınız») bir balık türü. Uzunluğu 1.5, genişliği 1 m. Ağırlığı 30 kgr. Rengi yaşadığı yere göre değişir. Kuma gömülür. Kuyruğu ile insana çarpınca uyuşturur. Atlantik, Pasifik, Hint Okyanusları ve Akdenizde yaşar.

Güncel Türkçe Sözlük

torpil balığı anlamı
is. hay. b. Tırpanayı andıran ve başındaki bir organdan elektrik çıkararak başka balıkları öldüren, yavru doğurucu bir balık, uyuşturan balığı (Raia torpedo).

Yakın Kelimeler

Google Reklamları
(Tahmin etmek için bir harf girin)
Vagonmedya.com
2009-2024 © Sözce hakları saklıdır.